Monkey Fun Run in Steenwijk bereikt top met recordaantal deelnemers
STEENWIJK – De vijfde editie van de Monkey Fun Run heeft zondag een recordaantal van 1876 deelnemers getrokken, waaronder 109 honden met hun baasjes tijdens de speciale dogsurvival. Volgens de organisatie was het evenement een groot succes, mede dankzij het perfecte zomerweer.
De sportieve funrun zonder wedstrijdelement vond plaats in het hart van Steenwijk. Al vroeg in de ochtend verzamelden de eerste deelnemers zich bij de start. “We hadden een verrassing in petto,” vertelt voorzitter André Kasel. “Deelnemers konden zich inschrijven voor 4, 8 of 12 kilometer, maar ter ere van ons lustrum hebben we de routes ongemerkt verlengd naar 5, 10 en zelfs 15 kilometer. Die noemden we de ringstaartmaki-, brulaap- en gorillatrajecten.”
De kortste route is geschikt voor jong en oud – van 6 tot 86 jaar – terwijl de langere afstanden iets meer doorzettingsvermogen vragen.
Obstakels, modder en glijbanen
Het parcours liep onder meer door Park Rams Woerthe, langs de Ruxveense vijver en over de historische wallen van Steenwijk. Onderweg moesten de deelnemers in totaal bijna zestig obstakels trotseren: van moddersloten en autobanden tot een reusachtige glijbaan en een ‘spooky’ tunnel bij de Oosterpoort.
Kasel: “Er is geen tijdregistratie, dus iedereen die meedoet is een winnaar. Het gaat om het plezier en de verbondenheid. Als je mensen met modder in het gezicht, maar met een brede glimlach ziet finishen, dan weet je dat het goed zit.”
Voor de fanatiekelingen die toch hun tijd willen meten, is er ruimte om dat op eigen initiatief te doen. En aan het eind van de dag mochten ook honden met hun baasjes deelnemen aan een apart parcours.
Honderden vrijwilligers en goed doel
Het evenement kon worden georganiseerd dankzij de inzet van bijna 200 vrijwilligers en de hulp van EHBO’ers, hulpdiensten, de reddingsbrigade en verkeersregelaars. “We zoeken de uitdaging, maar veiligheid staat voorop,” benadrukt Kasel. “En de funfactor natuurlijk. Daarom houden we het aantal deelnemers rond de tweeduizend. Zo blijft het leuk voor iedereen, zonder lange wachttijden bij obstakels.”
De opbrengst van de run gaat dit jaar naar een goed doel: de aanschaf van elektrische sportrolstoelen voor team Powerchair Football uit Zwolle. Donaties zijn nog welkom via: monkeyfunrunsteenwijk.nl/voetbaldroom.