Waterleidingbreuk in Tuk ’s nachts gedicht
Een breuk in een ondergrondse waterleiding in Tuk zorgde dinsdag voor de nodige overlast. Op diverse plekken kwam het water omhoog en tastte de bestrating aan. Aan het eind van de avond werd gestart met de zoektocht naar het lek, dat ’s nachts kon worden gedicht.
De breuk ontstond dinsdagmiddag even ten noorden van de kruising Oldemarktseweg-Bergsteinlaan, niet ver van de provinciale weg N334. De exacte oorzaak is onbekend, maar Dorien de Vries, woordvoerder van het waterleidingbedrijf Vitens, vermoedt dat door de droogte de zetting van de grond is veranderd. Door de druk van het water kwam het vocht op diverse plaatsen naar boven. Op de plek waar het vermoedelijke lek zit, werd zelfs het asfalt weggedrukt.

Er was verder geen sprake van wateroverlast, maar door het afsluiten van de waterleiding kwamen 37 huishoudens wel zonder water te zitten.
Tegen elf uur waren werknemers voor waterleidingbedrijf Vitens bezig een gat te graven, pal naast de Oldemarktseweg, om het lek te lokaliseren. Het exacte lek werd gevonden, waarna het kon worden gedicht en tegen 02.00 uur de situatie weer onder controle was. Na vier uur zonder, hadden de bewoners in Tuk weer water. “Zij kunnen nog wel”, voegde De Vries toe, “nog wel een lagere waterdruk ervaren, want dat moet nog even op gang komen.”
Bekijk ook de beelden van de werkzaamheden:
– update van oorspronkelijke artikel –
Bron: Streekomroep De Werven