Bach op zondag: Allerzielenprogramma
Op zondag 2 november 2025 om 16.00 uur brengt Het Nederlands Bach Consort haar indrukwekkende Allerzielenprogramma naar de Grote of St. Clemenskerk in Steenwijk, als onderdeel van de concertserie Bach op zondag. De acht zangers van het ensemble nemen het publiek mee in een middag waar muziek en herinnering samenvloeien. In een intieme setting klinken werken van Johann Sebastian Bach, Arvo Pärt en Edward Elgar, afgewisseld met persoonlijke teksten en een nieuwe compositie van Victor Kioulaphides op een gedicht van Bauke Vermaas.
Onder de titel Allerzielen | Het verlies van toen is het gemis van nu, nodigt Het Nederlands Bach Consort het publiek uit tot een gezamenlijke muzikale herdenking. Oude en nieuwe muziek, van Bach tot Coldplay, krijgen een plek naast persoonlijke verhalen en poëzie. Het programma weerspiegelt de troostende kracht van herinneringen. Muziek die spreekt als woorden tekortschieten.
Allerzielen groeit in betekenis
Allerzielen, gevierd op 2 november, vindt zijn oorsprong in de katholieke traditie waarin men de overledenen herdenkt. Waar religie in Nederland afneemt, groeit juist de behoefte om samen stil te staan bij verlies en herinnering. Op steeds meer plaatsen organiseren begraafplaatsen, kerken en culturele instellingen bijeenkomsten, lichtjesavonden en concerten rond Allerzielen. Wat ooit een strikt religieuze dag was, is uitgegroeid tot een breed gedeeld ritueel van troost en verbinding, waarin muziek een belangrijke rol speelt.
Het concert in Steenwijk vormt een bijzondere schakel binnen de serie Bach op zondag, reeks belicht de rijkdom van Bachs nalatenschap vanuit verschillende perspectieven: van solistische recitals tot intieme zangprogramma’s en orkestwerken. Dit concert vindt plaats op zondag 2 november 2025 om 16.00 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar via Rabotheater De Meenthe. Er is een kinderticket beschikbaar. Meer informatie is te vinden op: www.demeenthe.nl
De serie Bach op zondag is een samenwerking tussen Stichting Grote Kerk Steenwijk en Rabotheater De Meenthe, in samenwerking met Phion, Orkest van Gelderland & Overijssel, en wordt mede mogelijk gemaakt door Gemeente Steenwijkerland, het Fonds Podiumkunsten en het Cultuurfonds Overijssel.
Over Het Nederlands Bach Consort
Sinds de oprichting in 2021 bouwt Het Nederlands Bach Consort aan een vernieuwende benadering van klassieke muziek. Met Bach als middelpunt brengt het ensemble programma’s die troost en betekenis bieden, geworteld in persoonlijke verhalen. Naast uitvoeringen van oude meesters stimuleert het collectief nieuwe composities, waardoor het muzikale verleden in verbinding staat met het heden.
Uitvoerenden:
Heleen Koele – sopraan
Rosa Ligtermoet – sopraan
Sytse Buwalda – altus
Tobias Segura Peralta – altus
William Knight – tenor
Dolf Drabbels – tenor
Roele Kok – bariton
Michiel Meijer – bas