Buze bomvol met Metallica fans
“The Metallicas” speelde afgelopen zaterdagavond in Poppodium de Buze. Zoals de naam al doet vermoeden draait het bij deze band om covers van de populaire Amerikaanse metalband Metallica. De bandleden komen uit Amsterdam en omgeving. Met uitzondering van drummer Wouter Bakker uit Steenwijkerwold.
“The Metallicas” brachten, net als hun grote voorbeeld, een mooie mix van nummers uit de wildere jaren van Metallica en het latere populairdere materiaal. Een zeer gevarieerd optreden.
De band doet niet aan verkleedpartijen. Het is ook totaal niet nodig want de muziek doet haar werk uitstekend.
Zanger Arjen Koekoek kijkt eens de zaal in: “En mensen wat denken jullie, gaan we tijdens de eerste set al een pit bouwen of is het nog iets te vroeg?” In eerste instantie blijkt dat er nog iets meer biertjes gedronken moeten worden om los te gaan.
Maar Arjen kwam, zag en overwon. Hij krijgt de zaal mee en de beuk gaat er vrij vlot daarna volledig in.
“The Metallicas” weten wat ze doen. Het speelniveau is hoog, de bandleden kennen de partijen die ze moeten spelen en er is duidelijk een klik tussen de muzikanten onderling. Uit de zaal klinkt meerdere keren een blijk van waardering. “Deze band in de roktente op Dicky Woodstock” is een vaak gehoorde opmerking. En terecht overigens. Logisch ook, want de band speelde vorig jaar al op de Zwarte Cross.
De avond werd verder ingevuld door “Vinyl DJ Tim”. Met zijn indrukwekkende muziekcollectie weet hij veilloos aan te sluiten bij het repertoire van elke avond. Hierdoor blijft de sfeer van de avond mooi behouden. Zoals hij zelf verteld is na een paar avonden draaien in de Buze, ook voor hem de bal andere kanten op gaan rollen; hij ziet een stijgende lijn in aanvragen. Ook buiten de regio.
Met 200 bezoekers was het optreden gisteravond volledig uitverkocht.
Wat alle activiteiten betreft zit de Buze in de lift. Het poppodium trekt tegenwoordig steeds meer bezoekers. In maart is op de zondagen “De rock over de Buze” een talentenjacht voor bands waarbij onbekendere artiesten een podium geboden wordt.
Op zaterdag 8 maart speelt de Zweedse hardrockformatie “Transport League” met in het voorprogramma “Project Pain” in de Buze. Een leuke overeenkomst met de “The Metallicas” is dat ook van “Project Pain” de drummer uit onze omgeving komt en de rest van de band niet. Gyan Arendse woont zelfs bijna naast de Buze. Dus voor hem wordt het pas echt een thuiswedstrijd voor deze trasher.
“ Gyan is een topdrummer” aldus collega Wouter Bakker van “The Metallicas”.
Kaarten en informatie zijn te krijgen via www.buze.nl