Expositie Verwondering in Galerie Efterom
Vanaf 27 september staat Galerie Efterom in Wijnjewoude in het teken van de expositie Verwondering. Bezoekers kunnen zich laten inspireren door keramiek van Hannie Diender en Karel Sterk, en door schilderijen van Joke Ket.
Galeriehoudster Jikke van de Waal-Bijma licht de titel toe:
“Verwondering is het vermogen om op een andere manier naar de wereld te kijken. Je laten verrassen door nieuwe en onverwachte dingen. Kunst kan je inspireren om open te staan voor mogelijkheden en ideeën. Iedere kunstenaar vertaalt zijn of haar beleving op een eigen manier, met licht, vorm, kleur en materiaal.”
De kunstenaars

Karel Sterk (Kollum) laat zich vooral inspireren door de natuur. Contrasten in vormen intrigeren hem: hoekig tegenover rond, scherp tegenover zacht. Zijn handgevormde keramiek en raku-gestookte objecten hebben daardoor een organisch en soms verrassend uiterlijk.

Hannie Diender (Kampen) richt zich in haar keramische beelden op de mens in al zijn verschijningsvormen. Gebeurtenissen en emoties uit haar omgeving verwerkt ze tot expressieve en vaak humoristische beelden, waarin ze regelmatig andere materialen combineert met keramiek.
Joke Ket (Hurdegaryp) haalt haar inspiratie uit haar liefde voor het Wad. Vrijheid, ruimte en verbondenheid met Friesland komen duidelijk naar voren in haar schilderijen. Ze werkt met acrylverf en voegt soms wadvondsten als slik en zeewier toe, waardoor het spel van licht en kleur nog sterker voelbaar wordt.

Praktische informatie
De expositie Verwondering is te zien tot en met zondag 14 december. Galerie Efterom, Nijenhuiswei 13 in Wijnjewoude, is geopend op zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur, en daarnaast op afspraak. Meer informatie is te vinden via www.galerie-efterom.nl.