Remi Gaal gekozen tot Ondernemer van het Jaar – Jan Smit Startersprijs naar Bram van Beek
STEENWIJKERLAND – Tijdens het 25ste Business Gala in De Meenthe zijn zaterdagavond Remi Gaal van Schoonmaakbedrijf Rein Gaal en Bram van Beek van Auto Christiaan in Blokzijl in het zonnetje gezet. Gaal werd uitgeroepen tot Ondernemer van het Jaar, terwijl de prestigieuze Jan Smit Startersprijs werd toegekend aan Bram van Beek.
Gala vol humor en jubileumsfeer
De jubileumeditie – met het thema Golden Ambition – werd gepresenteerd door Joep van Beek en Luc Stroeve, die met een humoristische openingsact een knipoog gaven naar de generatiewisseling binnen de organisatie. Oud-presentator Alko Tolner, jarenlang het gezicht van het Business Gala, werd uitgebreid bedankt voor zijn inzet.
Ook burgemeester Erik de Groot maakte zijn opwachting op het podium. Hij benadrukte het belang van samenwerking tussen ondernemers en gemeente:
“Ondernemers hebben absoluut een plek de komende maanden. Samen bouwen we verder aan de kracht van onze regio.”
Daarnaast kregen jonge lokale starters, waaronder restauranthouder Dagmar Evers, een podium om hun verhaal te delen.
Remi Gaal: Ondernemer van het Jaar 2025
De jury koos unaniem voor Remi Gaal, die het familiebedrijf Rein Gaal verder heeft uitgebouwd tot een moderne schoonmaakorganisatie met meer dan 400 medewerkers en een nieuw pand op bedrijventerrein Eeserwold. Naast de groei prees de jury vooral het sterke sociale karakter van het bedrijf.
Gaal reageerde zichtbaar geëmotioneerd:
“Ik had echt geen flauw idee dat ik zou winnen.”
In een videoboodschap feliciteerde MKB-voorzitter Jacco Vonhof hem met de woorden:
“Geweldig wat je samen met je moeder en je medewerkers hebt neergezet.”
Jan Smit Startersprijs naar Bram van Beek

De vijfde Jan Smit Startersprijs, vernoemd naar de voormalige parkmanager Jan Smit, ging dit jaar naar Bram van Beek, die begin twintig al een gerenommeerd autobedrijf overnam. De jury roemde zijn lef, visie en doorzettingsvermogen.
Van Beek transformeerde Auto Christiaan stap voor stap, van marketing en voorraadstrategie tot klantbeleving.
“Zeggen wat je doet en doen wat je zegt: dat is de belangrijkste les uit de afgelopen jaren,” aldus de winnaar.
Zijn team benadrukte zijn enorme inzet: “Hij is de eerste die begint en de laatste die het licht uitdoet.”
Sterk ondernemerschap in de spotlights
Het Business Gala 2025 liet opnieuw zien hoeveel ondernemerstalent Steenwijkerland rijk is. Met inspirerende verhalen, muziek, humor en twee trotse winnaars was het jubileumjaar een editie om niet snel te vergeten.