Adventconcert met Maria’s Magnificat
Kampen – Op zaterdag 6 december klinkt in De Burgwal het oudste en misschien het mooiste kerstlied: Maria’s lofzang of Magnificat genoemd in verschillende composities. Vocaal ensemble Magnificat vertolkt ook de oudst overgeleverde versie van hét adventslied Nun komm der Heiden Heiland en daarvan ook latere aansprekende composities. Beide liederen markeren de eerste week van Advent.
Het programma over het thema ‘Advent met Maria’s Magnificat’ bevat mooie composities van onder andere Luther, Bach, Telemann en samenzang. De motetten van Telemann uit de cantate Meine Seele erhebt den Herrn worden weinig uitgevoerd hoewel ze verrassend zijn door boeiende tekstuitbeelding in de muziek. Dit concert biedt u gelegenheid om daarmee kennis te maken.
Ook voor orgelliefhebbers is er meer te beleven: Vincent van Laar, die indruk maakte in de orgelconcertserie van de Bovenkerk deze zomer, vertolkt deze avond twee orgelwerken van Bach die in relatie staan met bovenstaande liederen.
Nelleke Hoekstra, ook geen onbekende in Kampen, begeleidt het koor met cello. Luisteraars worden uitgenodigd om zelf enkele liederen mee te zingen. Het geheel staat onder leiding van Margreeth Verboom.
Dit concert vindt plaats op zaterdag 6 december in De Burgwal, Huis voor Muziek en Verdieping,
Burgwal 60 in Kampen.
Entree: € 15,- Jongeren tot 17 jaar 10,-
Bij voorverkoop (tot 5 december) € 2,50 korting via www.ve-magnificat.nl