FRANEKER – Op zaterdag 4 oktober 2025 verandert Franeker in één grote ontdekkingsreis voor kinderen. Tijdens de 3e editie van Expeditie Junior gaan jonge onderzoekers, kunstenaars en uitvinders tussen de 6 en 14 jaar op expeditie door de stad en langs verrassende locaties en ondernemers waar wetenschap, techniek en kunst samenkomen.
Kinderburgemeester Doutzen nodigt alle nieuwsgierige kinderen uit
Van Museum Martena en de Academie van Franeker tot aan diverse verborgen en creatieve plekken in de binnenstad: op meer dan 15 locaties kunnen kinderen meedoen aan gratis workshops, proefjes en challenges. De dag begint feestelijk met een opening door kinderburgemeester Doutzen, gevolgd door een spectaculaire Mad Science Show.
Het thema van dit jaar is ‘Magie van de Wetenschap’. Dit thema nodigt kinderen uit om zich te verwonderen over de wereld om hen heen en die op een speelse manier te ontdekken. Tijdens deze editie van Expeditie Junior kunnen kinderen daarom toveren met licht, een echte zonnewijzer bouwen, de wetenschap van de muziek ervaren, ijskoude proefjes doen of de magie van een green screen ontdekken.
Kinderburgemeester Doutzen nodigt kinderen en hun (groot)ouders van harte uit om mee te doen aan Expeditie Junior in Franeker.
“Ik vind het superleuk dat je zelf mag ontdekken hoe dingen werken. Je kunt echt van alles proberen!”, aldus Doutzen, de kinderburgemeester van de gemeente Waadhoeke.
Expeditie Junior – aangeleverd
Expeditie Junior is gratis te bezoeken tussen 11:00 en 16:00 uur. Kinderen krijgen bij de start een programmaboekje vol leuke tips, een plattegrond en alle locaties op een rij. Daarna is het ontdekken geblazen! Kies je eigen route, laat je verrassen en ervaar hoe leuk leren kan zijn.
Meer informatie over het programma en de locaties: https://www.franeker.frl/expeditie-junior/
Expeditie Junior in Franeker is onderdeel van het landelijke Weekend van de Wetenschap en dat maakt deze editie extra bijzonder. Waar elders in het land vooral losse organisaties meedoen, doet in Franeker de hele stad mee. Het Koninklijk Eise Eisinga Planetarium, het Keatsmuseum, Museum Martena en de Academie van Franeker organiseren samen Expeditie Junior Franeker. Dankzij samenwerking met scholen, culturele instellingen en ondernemers is er een veelzijdig programma ontstaan dat leren leuk én laagdrempelig maakt.
Om de beste ervaringen te bieden, gebruiken wij technologieën zoals cookies om informatie over je apparaat op te slaan en/of te raadplegen. Door in te stemmen met deze technologieën kunnen wij gegevens zoals surfgedrag of unieke ID's op deze site verwerken. Als je geen toestemming geeft of uw toestemming intrekt, kan dit een nadelige invloed hebben op bepaalde functies en mogelijkheden.
Functioneel
Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt.De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Service Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.