Eindejaarsfeest met Lemonade en DJ Oelvis in de Buze
Het commentaar van bassist Doug Wimbish luidde: “You only have had great bands this day”
Kortom; de Amerikaanse topartiest had bij elke band even de moeite genomen te kijken en doelde hiermee op Paceshifters, Undawn, Weekend at Waikiki en Rudeboy plays Urban Dance Squad.
Om het jubileum extra kracht bij te zetten werkt een team van oud-vrijwilligers van de buze aan een boek en een film. Deze komen als alles volgens planning blijft verlopen uit op 2 maart aanstaande. De presentatie zal gehouden worden in Luxor te Steenwijk waarna er in de Buze zelf een feest georganiseerd zal worden.
Van de podcast zijn inmiddels een aantal afleveringen voltooid. Deze zijn o.a. te vinden via de website van de SLOS en spotify.
Zelfstandig
De Buze wordt sinds 1 januari dit jaar beheerd door de Stichting Poppodium de Buze.
De keuze om over te gaan van cultureel jongerencentrum naar een poppodium voor alle leeftijden blijkt de juiste te zijn. Met ruim 20 producties in eigen beheer en een tiental producties in samenwerking met andere organisaties kan het bestuur, dankzij de vele vrijwilligers, tevreden terugblikken.
Een andere positieve ontwikkeling is dat het pand weer gebruikt door bands. De oefenruimte wordt weer optimaal benut. Maar ook bijvoorbeeld door de theatergroep “Terug naar Steenwijk”. Bovendien zijn er diverse activiteiten van scholen, gemeente en andere organisaties geweest. Met Kunstcollectief Blink is een samenwerking aangegaan als het gaat om drum- en gitaarlessen.
2025
Voor 2025 zijn al diverse activiteiten gepland. Op 18 januari is de EP-presentatie van de metalband Unmaker. 24 januari staat in het teken van de Housekamer onder leiding van DJ Nelson en op 1 Februari is er weer het open podium ofwel jamsessie “Jam the Buze”
Verder staan op het programma: The Metallica’s (15 februari), Tranport League (8 maart) en Going Loco (12 April)
Rock over de Buze
Reden genoeg om dit een nieuw leven in te blazen. De hoofdprijs is een optreden op Dicky Woodstock Festival. De inschrijving voor deelname gaat zeer binnenkort van start.
Houdt hieromtrent de socials en website van de Buze in de gaten.
De voorrondes en finale worden gehouden op de zondagen in Maart.
Lemonade behoeft geen introductie meer. De coverband is één van de meest gevraagde formaties uit de regio en zorgt telkens weer voor vertier en gezelligheid. Het is altijd raak met deze allround coverband; een gevarieerd repertoire van Abba tot ACDC, aangevuld met de nodige nederpop en rock classics.
DJ Oelvis was ooit de huis DJ van de Buze en kreeg vorig jaar de voetjes weer prima van de grond. Hij zal ook dit jaar weer aanwezig zijn met zijn zeer uitgebreide muziekcollectie.
Zaterdagvond 28 december is de entree gratis en de deuren gaan om 21.00 uur open. Toegang: alle leeftijden.
Meer informatie: buze.nl