Carnaval der Dieren exclusief te zien in 10 theaters
Dansende olifanten, schildpadden, zwanen, walvissen… Je ziet ze in de internationale voorstelling Carnaval der Dieren die dit seizoen door Nederland trekt, op initiatief van Bureau Vanaf2. Dat haalt hiermee een groot internationaal gezelschap naar Nederland; Carnaval der dieren wordt namelijk opgevoerd door het Spaans-Chileense gezelschap La Llave Maestra. Dat pas een keer eerder in ons land te zien was. De productie reist van 17 oktober t/m 5 maart langs 10 theaters door het land.
Internationaal gezelschap La Llave Maestra keert terug naar Nederland
Carnaval der Dieren is een beeldende voorstelling voor iedereen vanaf 4 jaar, waarin dieren tot leven komen op het ritme van klassieke muziek. Verwondering en de schoonheid van dieren staan centraal. De compositie is van Camille Saint-Saëns, die het werk oorspronkelijk alleen voor zijn vrienden schreef. Pas na zijn dood werd de suite wereldberoemd. In samenwerking met het Valdivia’s Kamerorkest komt dit meesterwerk tot leven met beeldend theater, poppenspel en livemuziek.
Naast de complete suite Le Carnaval des Animaux klinkt ook de beroemde Danse Macabre, aangevuld met Debussy’s Clair de lune – een van de meest gespeelde pianostukken ter wereld. Het geheel vormt een poëtische ode aan de verbeelding en de dierenwereld.
La Llave Maestra
La Llave Maestra is een Spaans-Chileens theatergezelschap dat wereldwijd optreedt met beeldend en muziektheater. Regisseurs Edurne Rankin en Álvaro Morales werken samen met een ensemble van acteurs, musici en vormgevers die een universum scheppen waarin poëzie, humor en actualiteit samenkomen. Dit is hun tweede tournee in Nederland, in samenwerking met Vanaf2.
In tijden van ecologische catastrofes ziet het gezelschap het als hun missie om opnieuw contact te maken met de majesteit van de dieren en hen een groot collectief eerbetoon te brengen – als herinnering aan hun kracht, poëzie en onmisbare rol op deze planeet.
Stichting Raamwerk
Stichting Raamwerk werd opgericht in 1991 en is een netwerk van theaterprogrammeurs en directeuren die zich inzetten om bijzondere internationale producties naar Nederland te halen. Raamwerk ondersteunt theaters met kennis, stimuleert het voorstellingsbezoek en draagt in dit geval ook bij aan de publiciteit rondom een tournee. Eerdere tournees waren onder meer Parkin’Son van Giulio D’Anna, Extrêmités van Cirque Inextremiste en A Simple Space van Gravity & Other Myths.
Met Carnaval der Dieren ondersteunt Raamwerk een productie die artistieke kwaliteit combineert met maatschappelijke urgentie.
Praktische informatie
- Discipline: beeldend theater, muziektheater, poppentheater
- Leeftijd: vanaf 4 jaar
- Duur: 55 minuten
- Spel: Edurne Rankin, Marcela Burgos, Magdalena Lecaros, Diego Acuña en Juan Pablo Neira
- Regie: Edurne Rankin & Álvaro Morales
- Muziek: Camille Saint-Saëns & Claude Debussy
- Dirigent: Rodolfo Fischer
- Pianisten: Danor Quinteros & Marco Antonio Cuevas
- Vormgeving: Álvaro Morales & Liza Retamal
- Kostuums: Sergio Aravena
- Productie: La Llave Maestra / Vanaf2 / Stichting Raamwerk
📸 Fotocredits: La Llave Maestra
Speellijst Raamwerk-theaters
- Vrijdag 17 oktober – 19:00
Blauwe Kei, Theater aan de Noordkade (Grote Zaal), Veghel - Dinsdag 21 oktober – 15:30
Leidse Schouwburg, Leiden - Woensdag 22 oktober – 15:30
Stadsschouwburg Utrecht (Grote Zaal), Utrecht - Donderdag 23 oktober – 15:30
Theater Flint (AFAS Theaterzaal), Amersfoort - Zaterdag 25 oktober – 15:00
Stadsschouwburg De Harmonie (Grote Zaal), Leeuwarden - Zondag 26 oktober – 13:00
Stadsschouwburg De Harmonie (Grote Zaal), Leeuwarden - Woensdag 18 februari – 15:30
Schouwburg Orpheus (Rabobankzaal / Middenzaal), Apeldoorn - Zondag 22 februari – 16:00
DE KOM (Rabobankzaal / Grote Zaal), Nieuwegein - Woensdag 25 februari – 15:00
Schouwburg De Lawei (Grote Zaal), Drachten - Zaterdag 28 februari – 15:00
SPOT Groningen / De Oosterpoort (Grote Zaal), Groningen - Zondag 1 maart – 16:00
Chassé Theater (Koninklijke drukkerij E.M. de Jongzaal), Breda - Maandag 2 maart – 10:30 & 12:30
Chassé Theater (Koninklijke drukkerij E.M. de Jongzaal), Breda - Dinsdag 3 maart – 10:30 & 12:30
Chassé Theater (Koninklijke drukkerij E.M. de Jongzaal), Breda - Woensdag 4 maart – 10:30
Chassé Theater (Koninklijke drukkerij E.M. de Jongzaal), Breda - Donderdag 5 maart – 10:30
Chassé Theater (Koninklijke drukkerij E.M. de Jongzaal), Breda