Coming of age film met Christy
STEENWIJK – De zeventienjarige Christy komt na zijn vertrek uit een pleeggezin terecht bij zijn oudere broer en diens jonge gezin in het Ierse Cork. Terwijl hij zich thuis begint te voelen in de arbeiderswijk, dreigt hij onder verkeerde invloed te raken. De film won de Grand Prix van Generation 14plus en is te zien op donderdag 12 februari in het Filmhuis Steenwijk.
Een hartverwarmende Ierse coming of age met Christy, een jongen op de drempel van volwassenheid. Hij gaat bij zijn broer Shane en zijn prille gezin in een arbeiderswijk in het Ierse Cork wonen, nadat zijn pleeggezin hem uit huis heeft gezet. De broers hebben elkaar lang niet gezien en Shane ziet dit als een tijdelijke situatie. Christy begint zich echter steeds meer thuis te voelen en wordt opgenomen in een kleine hechte gemeenschap. Hij komt ook in aanraking met slechte invloeden uit zijn verleden waarvan Shane, met hulp van de lokale community, hem juist wil weghouden. Samen moeten ze zich verzoenen met hun turbulente verleden en beslissen hoe de toekomst eruit zou kunnen zien. Het speelfilmdebuut van de Ierse Brendan Canty won de Grand Prix Generation 14plus op de Berlinale van 2025. Deze film toont het authentieke en rauwe leven in een arbeiderswijk van het Ierse Cork en is te zien op donderdag 12 februari, aanvang 20.15 uur.
Nog meer te zien: Sentimental Value op vrijdag 20 februari. Best of IDFA on tour 2026 op zondag 22 februari. Drømmer op donderdag 26 februari.
Kijk voor het actuele filmprogramma en kaarten op www.filmhuissteenwijk.nl