Gouden Knopentocht 2026 voert deelnemers door Friesland
Op Hemelvaartsdag wordt opnieuw de inmiddels traditionele Gouden Knopentocht verreden, georganiseerd door Rotaryclub Steenwijk. De opbrengst van de rally komt dit jaar volledig ten goede aan Kamp Zomerpret, een initiatief van wijkvereniging Steenwijk-West voor kinderen uit groep 6, 7 en 8 die om wat voor reden dan ook niet op vakantie kunnen.
De start van de tocht vindt plaats op de Markt in Steenwijk, waar bezoekers de bijzondere deelnemende auto’s van dichtbij kunnen bewonderen. Aan de rally doen voertuigen mee die ouder zijn dan 35 jaar, maar ook cabrio’s, elektrische auto’s en auto’s met meer dan 250 pk. Het thema van deze editie is Fryslân Boppe, waardoor niet alleen de route, maar ook de outfits van deelnemers en organisatie volledig in Friese sfeer zullen zijn.
De route voert de deelnemers door Friesland en eindigt traditiegetrouw in park Rams Woerthe in Steenwijk, waar wordt afgesloten met een gezamenlijke barbecue.
De Gouden Knopentocht kent een rijke historie. Het evenement was al een succes in de jaren vijftig van de vorige eeuw en werd in 2017 nieuw leven ingeblazen door Henk Alberts, een van de leden van Rotary Steenwijk.
“Ik ben blij dat de opbrengst terechtkomt bij een lokaal goed doel dat onze steun hard nodig heeft”, zegt Arjon Ringerwöle, een van de medeorganisatoren van de Gouden Knopentocht. “En ik ben vooral ook trots op de inzet van de vrijwilligers en de sponsoren. Dankzij hen kunnen wij zoveel mogelijk geld beschikbaar stellen voor Kamp Zomerpret.”
Tijdens de puzzelrit beantwoorden deelnemers onderweg vragen en nemen zij deel aan diverse opdrachten en spellen waarmee punten verdiend kunnen worden. Ook de aankomsttijd telt mee in het eindklassement.
Volgens Arjon draait de tocht om meer dan alleen auto’s. “Het is geweldig om te zien hoeveel aandacht deelnemers normaliter besteden aan het thema en hun outfits. Maar uiteindelijk draait het vooral om het goede doel. We hopen opnieuw veel geld op te halen om kinderen een onvergetelijke zomerweek te bezorgen. Degenen die zin hebben in een leuke puzzelrit voor het goede doel kunnen zich nog aanmelden via de website.”
Opbrengst voor Kamp Zomerpret
Voor veel kinderen is op zomervakantie gaan vanzelfsprekend, maar helaas geldt dat niet voor iedereen. Daarom organiseert wijkvereniging Steenwijk-West al jarenlang Kamp Zomerpret: een bijzondere week vol activiteiten voor kinderen die thuisblijven in de zomervakantie.
Ook deze zomer staat er weer een uitgebreid programma klaar. De uitvoering daarvan is echter afhankelijk van voldoende financiële steun. Rotary Steenwijk heeft daarom besloten de volledige opbrengst van de Gouden Knopentocht 2026 beschikbaar te stellen aan Kamp Zomerpret. Samen met bijdragen van onder andere netwerkclubs uit Steenwijkerland hopen de organisatoren voldoende middelen op te halen om deze kinderen een zorgeloze en avontuurlijke week te bezorgen.
Meer informatie is te vinden op:
www.gouden-knopentocht.nl en https://www.rotary.nl/steenwijk/