Dood van hond Banjer in Darp escaleert: aangifte van mishandeling, vrijheidsberoving en vernieling
Na het aangrijpende verhaal over de inmiddels overleden hond Banjer is het dierenpension d’Aanloop in Darp opnieuw in opspraak gekomen. Na een handgemeen met een cameraploeg van het programma PowNews deed omroep PowNed aangifte van mishandeling, vrijheidsberoving en vernieling. “Als je nu niet weggaat, vermoord ik je!”

Het verhaal over Banjer en dierenpension d’Aanloop, waar Pownews met een cameraploeg op afging, werd afgelopen week in de wereld gebracht door Karin Soeters van dierenwelzijnsorganisatie House of Animals. In haar blog beschreef zij uitgebreid hoe Banjer zwaargewond terugkwam uit het asiel, waarna de eigenaar Banjer moest laten inslapen. Soeters: “Toen Gerard, eigenaar van Banjer, hem in juli na zijn vakantie kwam ophalen, rende de eigenaresse van het pension volgens hem met de zwaargewonde hond in haar armen naar buiten. Het hondje zou volgens Sharon B. (eigenaresse d’Aanloop; red) net gegrepen zijn. Volgens de behandelend dierenarts staat deze verklaring haaks op hun bevindingen en waren de verwondingen al veel ouder. Delen van de wonden waren al aan het afsterven. Banjer moest diezelfde dag worden ingeslapen.”
Vechthond
Na de euthanasie onderzocht veterinair forensisch arts Monique Verkerk op verzoek van House of Animals het hondje, schrijft Soeters. “Volgens Verkerk komen de verwondingen overeen met bijtwonden van een vechthond, die van plan is om te doden. Wat me ook meteen opviel was het ontbreken van bloed. Ik heb eerder honden met bijtwonden gezien, maar in 30 jaar tijd nog nooit een waarbij er zo weinig bloed te zien was.”

De berichten van House of Animals, met foto’s van zwaargewonde honden, liegen er niet om. Duidelijk is ook dat de werkzaamheden in het pension de eigenaars boven het hoofd groeien. Daarom wordt, aldus Sharon B., het pension gesloten. Aan de Steenwijker Courant liet zij weten: “Zeven dagen per week heb ik gewerkt tot ik kapot was. Ik vecht al twee jaar tegen dingen waar ik niets tegen kan doen.”
“Dat het pension eindelijk zegt te gaan sluiten”, vervolgt Soeters, “is een enorme opluchting voor toekomstige honden en katten. Maar wat ons betreft gebeurt dat al veel eerder. Voor de slachtoffers begint het nu pas. Zij verdienen antwoorden. Als er strafbare feiten zijn gepleegd, moet de onderste steen boven komen.”
Inspectiedienst
Door een spoedhandhavingsverzoek van House of Animals kreeg het pension vorige week een bezoekje van inspecteurs van de Landelijke Inspectiedienst Dierenwelzijn (LID), zo meldde de Steenwijker Courant. De inspecteurs schrokken van wat ze aantroffen: er zaten te veel honden bij elkaar in kennels en het pension was vies en niet veilig. De LID wil dat justitie in actie komt, ongeacht de voorgenomen sluiting.
Dat alles was voor PowNews aanleiding om af te reizen naar het dierenpension in Darp, vlakbij de snelweg A32, waar zij niemand aantroffen. Daarop togen ze naar het vermoedelijke woonadres van de eigenaar. Toen ging het helemaal mis, blijkt uit deze uitgebreide reportage die PowNews op YouTube publiceerde. Niet alleen werd de cameraploeg ‘bruut aangevallen’. De cameraman werd door drie man belaagd, half uitgekleed en door eigenaresse Sharon bedreigd met de woorden: “Als je nu niet weggaat, vermoord ik je!” Daarop volgde de aangifte van omroep Powned.
Bron: Streekomroep De Werven