Siemen Krikke schiet Olde Veste naar historische zege op Urk
Olde Veste heeft zaterdag een bijzonder fraaie overwinning geboekt op bezoek bij sv Urk. De ploeg van trainer Steven Wuestenenk won met 1-3 en schreef daarmee bovendien een stukje clubgeschiedenis: nog nooit eerder wist Olde Veste in competitieverband op Urk te winnen. Grote man aan Steenwijker zijde was Siemen Krikke, die alle drie de doelpunten voor zijn rekening nam.
Olde Veste begon goed aan de wedstrijd en liet vanaf de eerste minuten zien niet naar Urk te zijn gekomen om af te wachten. Hoewel de thuisploeg na vier minuten voor het eerste schot zorgde, kwam het eerste echte gevaar van Steenwijker kant. Tom Kisjes hield na negen minuten knap de bal vast en stuurde Daan Postma weg. Die dribbelde het strafschopgebied binnen en probeerde het in de korte hoek, maar oud-Olde Veste doelman Richard Strijker bracht redding.
Ook daarna bleef Olde Veste regelmatig gevaarlijk. Daan Postma probeerde het opnieuw van afstand en na een kwartier werd een schot van Niels ten Veen geblokt. De bezoekers kwamen steeds beter in de wedstrijd en werden daarvoor na 27 minuten beloond.
Niels ten Veen bracht vanaf links de bal voor richting Tom Kisjes. De Urker verdediging kon nog ingrijpen, maar kreeg de bal niet weg. Siemen Krikke pikte hem op, draaide zich goed vrij en plaatste de bal beheerst in de verre hoek: 0-1.
Olde Veste bleef na de openingstreffer voetballen. Vijf minuten later was het opnieuw raak. Een aanval over links kwam via Aschwin Tanamal bij Krikke terecht. Tanamal bediende de aanvaller perfect in zijn loop en Krikke rondde tussen twee verdedigers opnieuw koelbloedig af: 0-2.
Urk probeerde voor rust iets terug te doen. De thuisploeg kreeg enkele mogelijkheden om de bal voor het Steenwijker doel te brengen, maar de defensie van Olde Veste stond goed. Zo gingen de bezoekers met een comfortabele 0-2 voorsprong de kleedkamer in.
Na rust kwam Urk feller uit de startblokken. Olde Veste kreeg zelf nog een kansrijk moment, maar vrijwel uit het niets viel in de 51e minuut de aansluitingstreffer. Een bal vanaf de linkerkant ging achter de Steenwijker verdediging langs, waarna Lucas Schraal als eerste bij de bal was en keeper Rick Loek kansloos liet: 1-2.
De thuisploeg rook vervolgens kansen. Vijf minuten later moest Rick Loek opnieuw redding brengen en uit het vervolg werd de bal maar net over het doel gekopt. Olde Veste bleef echter rustig en bleef proberen te voetballen.
Dat leverde in de 62e minuut de bevrijdende 1-3 op. Daan Postma kreeg aan de rechterkant de ruimte, bracht de bal met links uitstekend voor en zette Krikke helemaal vrij voor doelman Richard Strijker. De spits kopte de bal beheerst in de verre hoek, completeerde daarmee zijn hattrick en gaf hij Olde Veste opnieuw wat lucht.
Olde Veste kreeg daarna zelfs meerdere kansen om de wedstrijd definitief te beslissen. Daan Postma schoot rakelings over en tien minuten voor tijd was de 1-4 opnieuw dichtbij. Uitblinker Niels ten Veen stuurde Maikel Toeter weg, maar diens inzet werd door Strijker gekeerd. Frans Kallenkoot schoot de rebound vervolgens maar net over.
Urk probeerde in de slotfase nog druk te zetten. Olde Veste hield het blok achterin goed gesloten, waardoor grote Urker kansen grotendeels uitbleven. In blessuretijd voorkwam Rick Loek met een belangrijke redding uit een vrije trap nog dat het spannend werd. Aan de andere kant was Krikke zelfs nog dicht bij zijn vierde treffer, maar zijn schot ging net voorlangs.
Na ruim 95 minuten kon de historische overwinning worden gevierd. Drie punten mee naar Steenwijk en voor het eerst in competitieverband winst op Urker bodem.
Voor Siemen Krikke was het bovendien een wedstrijd om niet snel te vergeten. Met drie doelpunten was hij de vanzelfsprekende man van de wedstrijd. Krikke wees na afloop vooral naar zijn ploeggenoten. “Het is natuurlijk een teamprestatie. De jongens steken mij heerlijk weg en als ik dan één op één kom, dan is het raak.”
Volgens Krikke wist Olde Veste vooraf precies wat het op Urk kon verwachten. “Je weet dat je hier moet strijden en ik denk dat we dat met z’n allen heel goed hebben gedaan. Uiteindelijk krijg je ruimte om te voetballen en dan maken we het af. Dat is gewoon heerlijk.”
De aanvaller, die deze zomer overkwam van Hoogeveen, voelt zich ondertussen uitstekend op zijn plek in Steenwijk. “Ik wil gewoon spelen. Als je steeds half op de bank zit en een beetje speelt, is dat niets. Dat ik hier mijn ding mag doen en dat de jongens mij zo bedienen, is precies wat ik zocht.”
Voor Olde Veste betekende de overwinning op Urk opnieuw drie punten. De ploeg nestelt zich daarmee stevig bovenin de ranglijst met tien punten uit vier wedstrijden. Volgende week staat de thuiswedstrijd tegen Heino op het programma. De aftrap is om 15.00 uur.
Scoreverloop
27′ ⚽ 0-1 Siemen Krikke
32′ ⚽ 0-2 Siemen Krikke
51′ ⚽ 1-2 Lucas Schraal
62′ ⚽ 1-3 Siemen Krikke
Kaarten Olde Veste
72′ 🟨 Jetse Suiker
Opstelling Olde Veste
Rick Loek, Maikel Toeter, Mark Versteegen, Nick Spijker, Patrick de Vente, Tom Kisjes, Niels ten Veen, Daan Postma, Siemen Krikke, Aschwin Tanamal, Kaj Schlette. Wisselspelers: Julian Zwoferink, Jetse Suiker 🟨, Jesper Zandink, Frans Kallenkoot, Jordin Opstal, Arend Jan van de Wetering. Hoofdtrainer: Steven Wuestenenk
Opstelling Urk
Richard Strijker, Iede den Dulk, Klaas Romkes, Jan Ras, Lucas Schraal, Iede Nentjes, Pieter Brands 🟨, Johannes Schrijver, Riekelt Netjes, Pieter de Boer, Jesse Kramer. Wisselspelers: Hessel Ras 🟨, Dennis Geurts, Riekelt-Jan Brands, Louw Post, Mohammed-Amine Hajji 🟨. Hoofdtrainer: Mark Looms
Arbitrale trio
Scheidsrechter – Demir Guberinic
Assistent scheidsrechter – Joran Mostert
Assistent scheidsrechter – Hessel Soldaat
Bron: vv d’Olde Veste ’54 · Foto: Jacob Westra
Heb je iets voor de redactie?
Kies hieronder wat je wilt doorgeven. De pagina waar je vandaan komt wordt automatisch meegestuurd.
