Groene Wens Boot zaterdag 15 maart volop aan de slag op NLdoet
Het Oranje Fonds organiseert op vrijdag 14 en zaterdag 15 maart 2025 de jaarlijkse grote vrijwilligersactie NLdoet. Het zet vrijwillige inzet voor activiteiten van veel organisaties in de schijnwerpers. In een publiekscampagne worden zoveel mogelijk Nederlanders geactiveerd om een dag vrijwilligerswerk te doen en zo te ervaren wat het als vrijwilliger met je doet!
De Groene Wens Boot te Ossenzijl  is een van de organisaties die al vele jaren met deze actie meedoet. De boot, speciaal gebouwd voor mensen met een beperking en hun hele gezin, en het botenhuis moeten er weer keurig en schoon uitzien bij de start van het nieuwe vaarseizoen. Dit jaar wordt de 750e vaartocht verwacht sinds de start in 2011.
Op zaterdag 15 maart wordt de boot en het botenhuis door vrijwilligers schoongemaakt en het omliggende terrein en terras opgeknapt. Om half tien wordt er begonnen met koffie en koek in het nabijgelegen gebouw De Gele Lis. Als u nog wilt meedoen kunt u zich via het Oranjefonds aanmelden.
De klus voor de boot wordt in tweeën gesplitst. Begin mei wordt de boot uit het water gehaald en in de antifouling/verf gezet. Deze klus neemt enkele dagen in beslag. Voor de stevige kosten van dit periodieke groot onderhoud hoopt penningmeester Roelof Huls nog enkele sponsoren te krijgen. Wij doen op 12 april in Blokzijl ook mee aan het nieuwe evenement in Steenwijkerland ‘Genieten om de hoek’ om aan de inwoners onze mooie boot te laten zien en er een korte vaartocht mee te maken. Wij zijn voor donaties aangemerkt als een goed doel en zijn een ANBI.
Wie zaterdag 15 maart een kijkje wil nemen bij de Groene Wens Boot is van harte welkom. De boot ligt in het botenhuis bij het Buitencentrum van Staatsbosbeheer te Ossenzijl.
Meer informatie staat er op de website: www.groenewensboot.nl.
Er zijn zo’n dertig vrijwillige schippers het hele vaarseizoen beschikbaar voor het varen met de boot. Zij kunnen de gasten ook vertellen over de natuur. Voor de gasten ligt er aan boord verder een informatiemap.
Alle schippers krijgen in de komende weken een instructie vaartocht om weer (even) kennis te maken met de boot hoe er mee te varen. Er hebben zich ook enkele nieuwe schippers aangemeld.
Voor het nieuwe seizoen zijn de eerste boekingen alweer binnen. Het bestuur en de vrijwilligers staan vanaf april weer klaar er voor de doelgroep een mooi seizoen van te maken met veel vaartochten in het fraaie natuurgebied van Weerribben-Wieden.