Een muzikale reis van Dresden naar Steenwijk
STEENWIJK – Op zondag 22 februari om 16.00 uur presenteert Ensemble Himmelsburg onder leiding van klavecinist Pieter Dirksen in de Grote Kerk van Steenwijk het concert Met het oog op Dresden. Het is een muzikale reis naar het achttiende-eeuwse Dresden met muziek van Bach en tijdgenoten. Dit is het vijfde concert in de succesvolle serie Bach op zondag.
In Dresden ontmoetten Johann Sebastian Bach, zijn zoon Wilhelm Friedemann, zijn vriend Johann Georg Pisendel en de jonge virtuoos Johann Gottlieb Goldberg elkaar. In 1733 werd Wilhelm Friedemann Bach organist van de Sophienkirche in Dresden. Ondanks zijn talent kon hij van zijn bescheiden salaris niet rondkomen en gaf hij les aan veelbelovende jonge muzikanten, onder wie de veertienjarige Johann Gottlieb Goldberg. Goldberg was in dienst bij graaf Keyserlingk, die bij vader Bach de beroemde variatiereeks voor klavecimbel bestelde die later Goldbergs naam zou dragen.
Ook van Bachs vriend Pisendel klinkt muziek, een vioolconcert dat de virtuositeit van het Dresdense hoforkest laat horen. Van Wilhelm Friedemann Bach wordt een concerto voor klavecimbel, strijkers en basso continuo uitgevoerd. Het concert wordt afgesloten met een bijzondere reconstructie van een vioolconcert van Johann Sebastian Bach, samengesteld uit delen van zijn cantates BWV 249 en 1045. Soliste daarbij is de violiste Carla Leurs.
Kaarten kosten € 25,-. Meer informatie en kaartverkoop: www.demeenthe.nl
De serie ‘Bach op zondag’ is een samenwerking tussen Stichting Grote Kerk Steenwijk, Rabotheater De Meenthe en Phion | Orkest van Gelderland & Overijssel. Het concert wordt mede mogelijk gemaakt door Gemeente Steenwijkerland, het Fonds Podiumkunsten en het Cultuurfonds Overijssel.
Datum: zondag 22 februari 2026
Tijd: 16.00 uur
Locatie: Grote Kerk, Steenwijk
Uitvoerenden: Ensemble Himmelsburg, Pieter Dirksen (muzikale leiding en klavecimbel), Carla Leurs (viool)